Home >> Sport >> REZULTATELE ZILEI DE MIERCURI DIN OPTIMILE CHAMPIONS LEAGUE

REZULTATELE ZILEI DE MIERCURI DIN OPTIMILE CHAMPIONS LEAGUE

Bucuresti News va prezinta rezultatele inregistrate miercuri seara, in prima mansa a optimilor de finala din Liga Campionilor.

Iata rezultatele inregistrate in cele doua meciuri:

FC SEVILLA – MANCHESTER UNITED 0-0

SAHTIOR DONETK – AS ROMA 2-1 (Ferreyra ’52, Fred ’71 / Under ’40)

In derby-ul serii, FC Sevilla si Manchester United au terminat la egalitate, scor 0-0.

Andaluzii au facut un joc curajos, au fost echipa mai periculoasa, dar au fost imprecisi la finalizare.

In schimb, Manchester United a parut mai interesata sa scoata o remiza, cu gandul ca pe Old Trafford va avea prima sansa.

In celalalt meci al serii, Sahtior Donetk a invins AS Roma cu 2-1 dupa un meci spectaculos.

Italienii au inceput mai bine, au avut doua ocazii de a marca, iar deschiderea scorului s-a produs in cele din urma in minutul 40, cand Under a punctat din interiorul careului.

Ucrainenii au reusit insa sa intoarca rezultatul dupa pauza. Ferreyra a finalizat un contraatac in minutul 52, iar Fred a facut 2-1 superb din lovitura libera, in minutul 71.

Mansa retur este programata pe 14 martie, de la ora 21:45.