Home >> Sport >> CSM BUCURESTI – CORONA BRASOV, 37 – 21, ULTIMA REPETITIE CU PUBLIC A TIGROAICELOR INAINTEA MECIULUI CU GYOR DIN LIGA CAMPIONILOR

CSM Bucureşti pare pregătită pentru partida retur cu Gyor din Liga Campionilor la handbal feminin, după ce a câştigat cu 37-21 partida cu Corona Braşov, din cadrul etapei a 18-a a Ligii Naţionale de handbal feminin. Pentru campioana României a fost şi una din cele mai clare victorii a sezonului în faţa unei echipe care nu-şi mai revine.

CSM Bucureşti nu a avut probleme să se desprindă, încă după primele 14 minute reuşind să pună o diferenţă de şase goluri, 9-3. Cristina Neagu, Marit Malm Frafjord & Co nu s-au oprit, ci au încercat să ţină ritmul până la final. După 60 de minute, tabela a înregistrat un rezultat categoric: 37-21. La gazde nu au evoluat Oana Manea şi Isabelle Gullden.

Campioana României a făcut o bună repetiţie înaintea partidei retur cu Gyor, programată în 26 februarie, în deplasare. În tur, ”tigroaicele” au obţinut cel mai important rezultat al sezonului, scor 28-22. Pentru a-şi asigura încă de acum cel puţin locul 2 la sfârşitul grupei principale, CSM Bucureşti ar avea nevoie de un succes în Ungaria.

”Avem un meci foarte greu în Ungaria, împotriva Gyor-ului, însă încercăm să ne pregătim foarte bine şi cred cu tărie că ne putem întoarce cu puncte din Ungaria. Deşi suntem pe primul loc în grupă în momentul de faţă, nu ştim pe ce loc o să terminăm. Dar ne dorim foarte tare să terminăm în fruntea grupei, aşa că fiecare meci e important”, a declarat Cristina Neagu.