Home >> Sport >> VIITORUL CONSTANTA INVINSA LA SCOR DE CATRE APOEL NICOSIA. SCOR 4-0 PENTRU CIPRIOTI

Toti romanii au trait o mare dezamagire dupa meciul de la Nicosia. Unde tinerii jucatori ai lui Hagi, jucatori in care ne punem mari sperante si la echipa nationala, au avut o prestatie foarte modesta.

Viitorul lui Gica Hagi si-a incheiat prima aventura din istorie in Champions League cu o infrangere usturatoare in Cipru.

Campioana Romaniei a fost invinsa de APOEL cu 4-0 in mansa secunda a turului III preliminar al Ligii Campionilor si a parasit competitia.

A fost insa o partida cumva atipica, in care Viitorul a avut sansa ei de a se impune, chiar daca scorul final spune alta poveste.

In chiar debutul meciului Florinel Coman a lovit bara portii lui APOEL, apoi Tiru a trimis peste din pozitie buna, pentru ca in minutul 19 acelasi Coman sa iroseasca o noua sansa foarte mare.

Cum ocaziile se razbuna, APOEL a dechis scorul in partea secunda, dupa o faza fixa in care Tiru l-a scapat din marcaj pe Carlao, iar acesta a punctat cu o lovitura de cap.

Golul i-a demoralizat complet pe baietii lui Hagi, care au fost inexistenti in partea secunda. Sansa a fost de partea romanilor, care au evitat al doilea gol si care, datorita victoriei din turul de la Ovidiu, au impins partida in prelungiri.

Prelungiri care au adus dezastrul pentru campioana noastra, Merkis si De Camargo marcand la un interval de doua minute, iar Efrem ducand scorul la un neverosimil 4-0 in minutul 105.

De notat ar mai fi ratarea brazilianului Eric, care a preferat sa preia si sa forteze un penalti in locul unui sut in poarta goala la scorul de 3-0.

Parcursul european nu se incheie aici pentru dobrogeni, care vor juca in playoff-ul Europa League pentru a incerca sa ajunga in premiera in grupele unei competitii continentale.