Home >> Sport >> VESTE BUNA PENTRU TOTII SUPORTERII FCSB: BUDESCU A FOST RECUPERAT SI VA JUCA RETURUL CU SPORTING LISABONA

FCSB a recuperat unul dintre cei mai importanti jucatori pentru returul cu Sporting Lisabona, din playoff-ul Ligii Campionilor.

Constantin Budescu a revenit la antrenamente si va fi apt la intalnirea cu portughezii.

„Budi se antreneaza normal cu echipa FCSB-ului de joi. Va fi in lotul pentru meciul cu Juventus si sper sa joace cateva minute. Vom vedea apoi cat va evolua cu Sporting”, a spus Dica in cadrul unei conferinte de presa.

Jucatorul adus de la Astra in aceasta vara n-a mai evoluat de la accidentarea suferita la meciul tur cu Viktoria Plzen.

Returul dintre FCSB Si Sporting Lisabona e programat miercuri seara, de la ora 21:45, pe National Arena. Meciul va fi difuzat la PRO TV.

In tur, la Lisabona, cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 0-0. Anticipand vanzarea biletelor, meciul se va juca in fata apeste 50.000 de spectatori.