Home >> Sport >> TENIS WTA LA WUHAN: SORANA CIRSTEA INVINGE IN TURUL INTAI

TENIS WTA LA WUHAN: SORANA CIRSTEA INVINGE IN TURUL INTAI

Sorana Cirstea s-a calificat, duminica, in turul doi al turneului de la Wuhan.

Reprezentanta noastra, aflata pe locul 52 in ierarhia WTA, a trecut in runda inaugurala de chinezoaica Yafan Wang (locul 147 WTA).

6-3, 6-3 in favoarea Soranei a fost scorul partidei care a durat o ora si 28 de minute.

In urma acestei victorii, Sorana si-a asigurat un cec in valoare de 13.790 de dolari si 60 de puncte in ierarhia WTA.

Mai departe, in turul doi, tenismena noastra va da piept cu invingatoarea partidei dintre castigatoarea surprinzatoare de la US Open, americanca Sloane Stephens, si chinezoaica Wang Qiang.