Home >> Sport >> SORANA CIRSTEA INVINGATOARE LA TURNEUL DE LA LINZ SI AJUNGE IN SFERTURI DE FINALA

Sorana Cirstea s-a calificat in sferturile de finala ale turneului WTA de la Linz dupa un meci dramatic cu Natalia Vikhlyantseva.

Romanca s-a impus in doua seturi, scor 7-6 (14), 6-4, dupa doua ore si 11 minute de joc.

Cel mai important moment al partidei a fost tiebreak-ul primului set, adjudecat de Sorana cu 16-14 dupa mai bine de 20 de minute!

In sferturile de finala, sportiva noastra o va intalni pe principala favorita de la Linz, Magdalena Rybarikova. Aceasta a invins-o joi pe Carina Witthoeft cu scorul de 7-6 (4), 6-3.

Calificarea in sferturi ii aduce romancei 60 de puncte in clasamentul WTA si un cec in valoare de 6.200 de dolari.