Home >> Sport >> REZULTATELE INREGISTRATE IN ULTIMA ETAPA A EUROPA LEAGUE SI ECHIPELE CALIFICATE IN PRIMAVARA EUROPEANA

REZULTATELE INREGISTRATE IN ULTIMA ETAPA A EUROPA LEAGUE SI ECHIPELE CALIFICATE IN PRIMAVARA EUROPEANA

S-au calificat in 16-imile Europa League urmatoarele formatii: Osmanlispor, Villarreal, Fiorentina, PAOK, Sahtior, Gent, Bilbao, Genk, Roma, Astra, Zenit, Alkmaar, Saint-Etienne, Anderlecht, APOEL, Olympiacos, Fenerbahce, Manchester United, Sparta Praga, Hapoel Beer Sheva, Schalke, Krasnodar, Ajax si Celta. Lor li se vor mai adauga un grup de echipe puternice care s-au clasat pe locul 3 in grupele UEFA Champions League.

 Va prezentam rezultatele inregistrate joi seara in Europa League, clasamentele finale si echipele calificate in 16-imile competitiei.

GRUPA A

Feyenoord – Fenerbahce 0-1
Zorya – Manchester United 0-2

Clasamentul: 1. Fenerbahce 13, 2. United 12, 3. Feyenoord 7, 4. Zorya 2

GRUPA B

APOEL Nicosia – Olympiacos 2-0
Young Boys – Astana 3-0

Clasamentul: 1. APOEL 8, 2. Olympiacos 8, 3. Young Boys 8, 4.FC Astana 5

GRUPA C

Anderlecht – Saint-Etienne 2-3
Mainz – Qabala 2-0

Clasamentul: 1. Saint-Etienne 12, 2. Anderlecht 11, 3. Mainz 9, 4. Qabala 0

GRUPA D

AZ Alkmaar – Zenit 3-2
Maccabi Tel Aviv – Dundalk 2-1

Clasamentul: 1. Zenit 15, 2. Alkamaar 8, 3. Maccabi Tel Aviv 7, 4. Dundalk 4

GRUPA E

Astra Giurgiu – AS Roma 0-0
Viktoria Plzen – Austria Viena 3-2

Clasamentul: 1. Roma 12, 2. Astra 8, 3. Plzen 6, 4. Austria Viena 5

GRUPA F

Rapid Viena – Bilbao 1-1

Meciul Sassuolo – Genk a fost amanat pentru vineri, de la 13:30.

Clasamentul: 1. Bilbao 10, 2. Genk 9, 3. Rapid Viena 6, 4. Sassuolo 5

GRUPA G

Panathinaikos – Celta Vigo 0-2
Standar Liege – Ajax 1-1

Clasamentul: 10. Ajax 14, 2. Celta 9, 3. Standard Liege 7, 4. Panathinaikos 1.

GRUPA H

Braga – Sahtior 2-3
Konyaspor – Gent 0-1

Clasamentul: 1. Sahtior 18, 2. Gent 8, 3. Braga 6, 4. Konyaspor 1

GRUPA I

Nice – Krasnodar 2-1
Salzburg – Schalke 2-0

Clasamentul: 1. Schalke 15, 2. Krasnodar 7, 3. Salzburg 7, 4. Nice 6

GRUPA J

PAOK – Slovan Liberec 2-0
Qarabag – Fiorentina 1-2

Clasamentul: 1. Fiorentina 13, 2. PAOK 10, 3. Qarabag 7, Slovan Liberec 4

GRUPA K

Inter – Sparta Praga 2-1
Southampton – Hapoel Beer Sheva 1-1

Clasamentul: 1. Sparta Praga, Hapoel Beer Sheva 8, 3. Southampton 8, 4. Inter 6

GRUPA L

Osmanlispor – Zurich 2-0
Villarreal – Steaua 2-1

Clasamentul: 1. Osmanlispor 10, 2. Villarreal 9, 3. Zurich 6, 4. Steaua 6

S-au calificat in 16-imile Europa League urmatoarele formatii: Osmanlispor, Villarreal, Fiorentina, PAOK, Sahtior, Gent, Bilbao, Genk, Roma, Astra, Zenit, Alkmaar, Saint-Etienne, Anderlecht, APOEL, Olympiacos, Fenerbahce, Manchester United, Sparta Praga, Hapoel Beer Sheva, Schalke, Krasnodar, Ajax si Celta.

Lasă un răspuns

%d blogeri au apreciat:

Continuarea navigarii pe acest website reprezinta acceptarea cookie-urilor. Afla mai multe

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close