Home >> Sport >> REZULTATE INREGISTRATE IN GRUPELE DE CALIFICARE LA CAMPIONATUL MONDIAL DE FOTBAL DIN RUSIA 2018

GRUPA D

Austria – Georgia 1-1 (Schaub ’43 / Gvilia ‘8)

Irlanda – Serbia 0-1 (Kolarov ’55)

Moldova – Tara Galilor 0-2 (Robson-Kanu ’80, Ramsey ’90)

Clasamentul actualizat: 1. Serbia 18 puncte, 2. Tara Galilor 14, 3. Irlanda 13, 4. Austria 9, 5. Georgia 5, 6. Moldova 2.

GRUPA G

Macedonia – Albania 1-1 (Trajkovski ’78 / Roshi ’53)

Italia – Israel 1-0 (Immobile ’53)

Liechtenstein – Spania 0-8 (Ramos ‘3, Morata ’15, ’54, Isco ’16, Silva ’39, Aspas ’51, ’63, Deoulofeu ’89)

Clasamentul actualizat: 1. Spania 22 puncte, 2. Italia 19, 3. Albania 13, 4. Israel 9, 5. Macedonia 7, 6. Liechtenstein 0.

Mircea Lucescu a obtinut prima victorie de cand a preluat nationala Turciei.

Cu Lucescu la timona, Turcia a invins liderul grupei I din preliminarii, Croatia, cu 1-0.

Singurul gol al meciului a fost marcat in minutul 75 de Cenk Tosun in minutul 75.

Dar iata si rezultatele din meciurile acestei grupe I.

Va reamintim ca prima clasata va merge direct la Cupa Mondiala, iar a doua va juca un meci de baraj.

Mircea Lucescu a semnat in aceasta vara un contract pe doi ani cu nationala Turciei.

In primul meci la nationala Turciei, Lucescu a fost invins de Ucraina cu 2-0.

GRUPA I

Islanda – Ucraina 2-0 (Sigurdsson ’47, ’66)

Kosovo – Finlanda 0-1 (Pukki ’83)

Turcia – Croatia 1-0 (Cenk Tosun ’75)

Clasamentul actualizat: 1. Croatia 16 puncte, 2. Islanda 16, 3. Turcia 14, 4. Ucraina 14, 5. Finlanda 7, 6 Kosovo 1.