Home >> Sport >> NICOLAE DICA EXECUTA INTOCMAI DISPOZITIILE PATRONULUI GIGI BECALI

NICOLAE DICA EXECUTA INTOCMAI DISPOZITIILE PATRONULUI GIGI BECALI

Nicolae Dica s-a supus si a acceptat indicatiile primite din partea patronului, pe care le-a pus in practica la partida cu CSU Craiova.

Multa lume s-a intrebat cum va reactiona Dica dupa criticile puternice aduse de patron la finalul meciului cu Plzen, iar raspunsul s-a vazut duminica seara: Antrenorul FCSB a pus in practica toate indicatiile pe care Becali i le-a dat.

Astfel, mijlocasul Vlad Achim nu a mai prins lotul desi FCSB chiar a avut probleme de efectiv si a fost nevoita sa treaca pe banca pusti precum Benzar, Szecui sau Grecu.

De asemenea, Larie, un alt fotbalist criticat puternic de Becali, a inceput meciul pe banca de rezerve.

In centrul defensivei a fost reprofilat sarbul Momcilovici, dar mutarea ceruta de Becali nu a fost una tocmai buna. Acesta a uitat sa iasa la ofsaid la golul oltenilor si dupa pauza a fost mutat pe postul sau obisnuit de fundas stanga, unde a dat randament.

Becali l-a cerut meci de meci pe Dennis Man, iar Dica s-a supus si l-a tinut 90 de minute in confruntarea cu CSU, desi acesta a avut o evolutie destul de stearsa.

FCSB si CSU Craiova au terminat la egalitate, scor 1-1, in etapa a 3-a din Liga 1.