Home >> Sport >> MONICA NICULESCU ARE PARTE DE UN ADVERSAR SURPRIZA IN SFERTURILE DE FINALA ALE TURNEULUI DE TENIS DE LA HOBART

Japoneza Risa Ozaki, a 100-a tenismena a planetei, a reusit sa se califice in sferturi dupa ce a trecut greu, in trei seturi, de mult mai cunoscuta Lucie Safarova, scor 2-6, 6-3, 7-5.

Monica Niculescu va avea o adversara neasteptata in sferturile de finala ale turneului WTA de la Hobart.

Surpriza este cu atat mai mare cu cat Ozaki a ajuns pe tabloul principal dupa ce a jucat doua meciuri in calificari la Hobart.

Mai mult, nipona a ajuns in Australia dupa o eliminare prematura la Shenzhen, in calificarile turneului chinez.

Monica Niculescu si Risa Ozaki nu s-au mai duelat pana acum in circuitul WTA.