Home >> Sport >> MECIUL SIMONEI HALEP DIN SFERTURILE DE FINALA DE LA ROGERS CUP A FOST AMANAT

MECIUL SIMONEI HALEP DIN SFERTURILE DE FINALA DE LA ROGERS CUP A FOST AMANAT

Intalnirea dintre Simona Halep si Caroline Garcia, din sferturile de finala ale turneului de la Toronto, a fost amanata.

Programata initial sa se dispute sambata dimineata, cu incepere de la ora 04:00 – ora Romaniei, partida a fost amanata din cauza vremii nefavorabile.

Jocul a fost reprogramat pentru sambata, la ora 18:00 – ora Romaniei, pe terenul numarul doi.

Tot sambata de la ora 18:00 se va relua si intalnirea dintre Elina Svitolina si Garbine Muguruza, intrerupta dupa terminarea primului set, la scorul de 4-6.