Home >> Sport >> MECI MODEST, REZULTAT PE MASURA

MECI MODEST, REZULTAT PE MASURA

Astra Giurgiu a terminat la egalitate, scor 0-0, cu formatia ucraineana Oleksandria, in prima mansa a turului trei preliminar din Europa League.

Formatia pregatita de Edward Iordanescu a inceput greoi acest meci, iar ucrainenii au dominat categoric prima jumatate de ora, cand au avut si o sansa buna de a marca.

Incet, incet, Astra a inceput sa conteze in meci, insa nu a putut inscrie un gol care sa o transforme in favorita la calificare.

In partea secunda jocul a fost mai fragmentat, iar nervii si-au facut aparitia pe teren, dar nu s-a marcat chiar daca Basov a fost eliminat in minutul 78 si Astra a incheiat in superioritate.

Calificarea se va decide astfel joia viitoare, de la ora 20:00.