Home >> Sport >> MECI EGAL LA SEVERIN INTRE CS UNIVERSITATEA CRAIOVA SI ASTRA GIURGIU

MECI EGAL LA SEVERIN INTRE CS UNIVERSITATEA CRAIOVA SI ASTRA GIURGIU

CSU Craiova si Astra Giurgiu au remizat la Severin, pe o caldura infernala, in prima partida a zilei de duminica din Liga 1, scor 1-1, in etapa cu numarul 4 a sezonului competitional 2017/2018.

Golurile au fost marcate de Mitrita, respectiv Balaure, ultimul punctand pentru oaspetii condusi de Edi Iordanescu.

Astra a inceput mai bine partida si a marcat in minutul 9, prin Balaure, care a profitat de o centrare sutata de pe flancul stang.

Craiova a primit o dura lovitura in minutul 23, cand Baluta s-a accidentat la coapsa si nu a mai putut sa continuie partida, fiind inlocuit cu Mitrita. O schimbare norocasa, caci jucatorul care apartine acum de Pescara a marcat golul egalizator in minutul 51.

Mitrita a marcat un gol frumos de la marginea careului, la coltul lung, fara sperante pentru Iliev.

In clasament, Astra urca pe 3 cu 7 puncte, ca si FCSB, in timp ce CSU Craiova ocupa locul 6, cu 6 puncte la activ.

Echipele de start:

CSU Craiova: Mitrovic – Dimitrov, Kelic, Barthe, Briceag – Barbut, Zlatinski, Screciu, Bancu – Baluta, M. Roman.

Astra: Iliev – Butean, Bejan, Erico, Al. Stan – Dandea – Balaure, Moise, Marquinhos, Nicoara – Chipirliu.