Home >> Sport >> LIGA NATIONALA DE FOTBAL, ETAPA A 3-A: CFR CLUJ CASTIGA RELAXAT LA MEDIAS SI DEVINE LIDER

Trupa pregatita de Dan Petrescu s-a impus cu 3-0 pe terenul celor de la Gaz Metan Medias.

Scorul a fost deschis in minutul 28, de argentinianul Culio, dintr-un penalti obtinut de Ciprian Deac, dupa un duel cu Zderic.

Peste alte 8 minute, Nouvier a primit de la Deac, dupa o greseala mare a lui Khubutia, si a marcat pentru 2-0.

Reusita cu numarul trei a venit la 15 minute de la startul reprizei secunde si i-a apartinut lui Urko Vera, cu o lovitura de cap.

In urma acestei victorii, echipa din Gruia a urcat pe locul 1 in clasamentul Ligii 1, cu 7 puncte, la egalitate cu surprinzatoarea FC Botosani.

De partea cealalta, Gaz Metan Medias ajunge pe ultimul loc, cu doar un punct strans in primele trei etape.

Gaz Metan Medias: Greab – Zderic, Khubutia, Perendija, Busu – Danci, Bic – Buziuc, Olaru, Popovici – Golubovici.
Antrenor: Cristi Pustai.

CFR Cluj: Vatca – Manea, Vinicius, Muresan, Camora – Culio, Hoban – Nouvier, Deac, Paun – Urko.
Antrenor: Dan Petrescu.

Arbitru: Sebastian Coltescu.