Home >> Sport >> LIGA NATIONALA DE FOTBAL: ASTRA GIURGIU – CSM POLI IASI, 0-0 IN PRIMUL MECI AL ETAPEI A 7-A

Astra Giurgiu si CSM Poli Iasi au terminat la egalitate, scor 0-0, in primul meci al etapei a 7-a a Ligii 1.

Gazdele au jucat mai bine de o repriza in inferioritate numerica, dupa ce Moise a primit doua cartonase galbene intr-un interval de 5 minute si a fost trimis la cabine in minutul 43.

In prelungiri, Almeida, de la oaspeti, a primit si el cartonasul rosu, dupa un cot aplicat lui Stan.

In urma acestui rezultat, Astra face 12 puncte si ramane pe locul 5 in ierarhia Ligii 1.

De partea cealalta, CSM Iasi ajunge la 9 puncte si urca pe locul 7.

Astra Giurgiu: Iliev- Belu, Bejan, Da Silva, Stan – Mrzljak – Balaure, Moise, Vinicius, Nicoara – Abang.

Antrenor: Edi Iordanescu.

CSM Poli Iasi: Kelava – Almeida, Cioinac, Frasinescu, Sin – Soares, Mendes, Chelaru, Joalisson – Luwaga – Cristea.
Antrenor: Flavius Stoican.

Arbitru: Florin Chivulete.