Home >> Sport >> IRINA BEGU PARASESTE AUSTRALIAN OPEN IN TURUL AL DOILEA

IRINA BEGU PARASESTE AUSTRALIAN OPEN IN TURUL AL DOILEA

Irina Begu a fost eliminata in turul doi de la Australian Open de croata Petra Martici (81 WTA).

Sportiva noastra a pierdut in doua seturi, scor 6-4, 7-6 (3), dupa o partida ce a durat aproximativ doua ore.

A fost un meci destul de echilibrat, in care Irina a ratat o multime de sanse de break.

In primul set, Martici a avut 5-2, Irina s-a apropiat la un singur game si a avut serviciul, insa croata a incheiat cu un break.

Apoi, Irina a inceput mai bine setul secund, a avut trei sanse de a trimite meciul in decisiv, dar in cele din urma croata s-a impus la tie-break.

Sportiva noastra paraseste proba de simplu cu un cec in valoare de 80 de mii de dolari australieni, aproximativ 62 de mii de dolari americani.

Dupa eliminarea Irinei Begu, Romania le mai are in proba de simplu pe Simona Halep, Sorana Cirstea si Ana Bogdan, care vor evolua joi in turul doi.

BEGU – MARTICI 4-6, 6-7 (3)