Home >> Sport >> HORIA TECAU SI JEAN JULIEN ROJER INVINSI IN SEMIFINALELE TURNEULUI ATP DE LA SIDNEY

Horia Tecau si Jean-Julien Rojer au parasit turneul ATP de la Sydney in faza sferturilor de finala, cei doi fiind invinsi de perechea Jan-Lennard Struff (Germania)/Viktor Troicki (Serbia), scor 7-6 (5), 6-1.

Favoriti numarul doi la castigarea competitiei, Tecau si Rojer au fost depasiti dupa un meci care a durat o ora si 13 minute.

Struff si Troicki evolueaza pentru prima data impreuna la turneul australien.

Pentru parcursul de la Sydney, Horia si Jean-Julien vor primi un cec in valoare de 7.240 de dolari si 90 de puncte ATP in ierarhia de dublu.