Home >> Sport >> FOTBAL IN LIGA 1: VICTORIE MARE PENTRU CSMS POLI IASI IN FATA FCSB-ULUI

FOTBAL IN LIGA 1: VICTORIE MARE PENTRU CSMS POLI IASI IN FATA FCSB-ULUI

FCSB a pierdut în etapa a 18-a din Liga 1 pe terenul lui Poli Iași, scor 0-1, după golul lui Panțîru.

Roș-albaștrii au fost mai activi în prima parte, dar lovitura liberă a lui Bălașa din debutul meciului a fost prinsă de Koselev.

Unicul gol al partidei a fost înscris imediat după revenirea de la cabine, când Ionuț Panțîru a reușit un șut superb de la marginea careului, după o fază la care Planici a sărit pe sub minge.

Budescu a sutat insa in bara, Gnohere a trimis putin pe langa poarta cu capul, pentru ca executia lobata a lui Dennis Man sa fie scoasa de pe linia portii. Atacurile au curs pana in ultimul minut, insa Gnohere si Pintilii au ratat din nou.

FCSB nu a reusit sa egaleze si a suferit a doua infrangere din acest sezon.

Dupa acest rezultat, FCSB ramane pe primul loc, cu 38 de puncte, dar poate fi intrecuta de CFR Cluj. Poli Iasi urca pe 8, cu 24 de puncte.

Etapa urmatoare, CSM Poli Iasi va intalni Dinamo in deplasare, iar FCSB se va duela cu Astra Giurgiu.

FCSB continuă să rămână lider în Liga 1, cu 38 de puncte, la o lungime peste CFR Cluj, care va avea meci cu Dinamo, duminică.

Dacă înving, elevii lui Dan Petrescu trec pe locul 1. Ieșenii au urcat pe locul 8 la egalitate de puncte cu Dinamo, 24.

Poli Iași – FCSB 1-0