Home >> Sport >> FOTBAL IN LIGA 1: JUVENTUS BUCURESTI – CSM POLI IASI 2-2 DUPA UN MECI SPECTACULOS

Juventus Bucuresti si CSM Poli Iasi au terminat la egalitate, scor 2-2, intr-un meci din etapa a 9-a a Ligii 1.

Gazdele au deschis scorul inca din minutul 3, dupa o faza superba a lui Dzalamidze, care a driblat pana si portarul inainte de a inscrie.

Plaini a egalat insa in minutul 18, dupa o centrare din partea stanga, pentru ca Andrei Cristea sa faca 2-1 pentru ieseni in minutul 27, dupa un cadou al defensivei juventine.

Scorul de egalitate a fost stabilit in minutul 32, cu o lovitura de cap, de Mazarache.

In partea secunda, cele doua echipe si-au mai creat ocazii de a marca, insa au ratat mult.

Dupa acest rezultat, Poli Iasi ocupa locul 8, cu 10 puncte, in timp ce Juventus urca pe 13, cu 3 puncte.

Etapa urmatoare, Juventus Bucuresti va primi vizita lui FC Botosani, in timp ce CSM Poli Iasi se va duela acasa cu FC Voluntari.