Home >> Sport >> FOTBAL IN LIGA 1: FC BOTOSANI CASTIGA ACASA CU CONCORDIA CHIAJNA SI REVINE PE PODIUM

FC Botosani a castigat cu 2-1 partida cu Concordia Chiajna din etapa a 7-a a Ligii 1. Doua goluri au fost marcate insa dupa greseli uriase.

Chiajna a deschis scorul neasteptat in minutul 27, dupa ce Batin a primit o pasa de la fundasul Botosaniului, Nicolae Musat, si apoi a inscris fara emotii.

Botosaniul a reusit insa sa intoarca scorul intr-un interval de doar doua minute, in repriza a doua.

Mai intai, Morutan s-a distrat in banda dreapta in minutul 53 si a pasat excelent in fata portii, de unde Bus a punctat.

Doua minute mai tarziu, Botosaniul a plecat pe contraatac, Fota de la Chiajna a dat pe langa minge in careu, iar Roman a punctat astfel pentru 2-1.

Cu un sfert de ora inainte de final, Morutan a vazut al doilea cartonas galben pentru o simulare in careu.

Dupa acest rezultat, FC Botosani urca pe locul doi, cu 16 puncte, trei mai putin decat liderul CFR Cluj. Chiajna este pe 13, cu 2 puncte.

Etapa urmatoare, FC Botosani se va deplasa la FCSB, iar Chiajna va primi vizita Viitorului.