Home >> Sport >> FOTBAL IN LIGA 1, ETAPA A 26-A: CFR CLUJ INVINGE IN DEPLASARE PE CODASA JUVENTUS BUCURESTI

CFR Cluj a castigat destul de usor in deplasarea de la Juventus Bucuresti, in prima partida a zilei de duminica din Liga 1, in ultima etapa a sezonului regular, scor 2-0.

Golurile formatiei lui Dan Petrescu au fost marcate de Omrani si Ionita, in minutele 64 si 68.

Omrani a profitat de o respingere gresita in fata a unei mingi de catre portarul Draghia si a indeplinit o simpla formalitate. Patru minute mai tarziu, CFR primea destul de usor un penalti dupa o cadere a lui Deac, Ionita a ratat in prima faza, din Draghia mingea s-a dus in bara, a ricosat la fostul rapidist care a avut si el o misiune simpla.

Dupa aceasta victorie, CFR este din nou la 5 puncte distanta de FCSB, echipa care va evolua insa duminica seara in fata lui Sepsi, de la 20.45.

Cel mai probabil, cele doua vor intra in play-off tot la 2 puncte diferenta, 30 fata de 28 de lungimi.

Echipele de start:

Juventus: Draghia – Dima, Kardes, Leca, Stefan – Simion, Acolatse – Nicoara, Bajenaru, Rabei – Elek.

CFR Cluj: Vatca – Manea, Nascimento, Muresan, Mario Jorge – Hoban – Omrani, Deac, Culio, Mailat – Tucudean.

Arbitru: Adrian Comanescu.