Home >> Sport >> FOTBAL IN LIGA 1, ETAPA A 22-A: EGAL LA CHIAJNA INTRE DOUA ECHIPE IN SUFERINTA DE PUNCTE

Concordia Chiajna si Gaz Metan Medias au terminat la egalitate, scor 1-1, in ultima lor partida din 2017, in etapa cu numarul 22 a Ligii 1, sezonul 2017/2018.

Golurile au fost marcate de Cristescu si Chamed, iar gazdele au jucat din minutul 88 in 10 oameni, dupa eliminarea aceluiasi Marian Cristescu.

Cristescu a marcat cu o lovitura de cap simpla, fiind nemarcat in plin careu, in timp ce Chamed a punctat superb dintr-o lovitura libera.

Un rezultat de egalitate care nu ajuta pe nimeni pana la urma, Concordia este pe 10 cu 24 de puncte, in timp ce Gazul este pe 12 in Romania, cu 15 puncte la activ.

Echipele de start:

Concordia Chiajna: Balgradean – Fota, Marc, Albu, Gradinaru – Bucsa – Deaconu, Bawab, Cristescu, Bumba – Pena;

Rezerve: Caparco, Bud, Manasse, Babici, Batin, Barboianu, V. Gheorghe.

Gaz Metan Medias: Plesca – Popovici, Sarghi, Cristea, Romeo – Neagu, Bic – Chamed, Buziuc, – Tarcoveanu, Golubovici; Rezerve: Greab, Zderici, Curtean, Manole, Olaru, Danci.

Arbitru: Marcel Barsan.