Home >> Sport >> FOTBAL IN LIGA 1, ETAPA A 22-A: CSMS POLI IASI INVINGE PE JUVENTUS BUCURESTI SI TRAGE SPERANTE DE CALIFICARE IN PLAYOFF

CSMS Poli Iasi a invins Juventus Bucuresti, scor 3-1, in etapa a 22-a din Liga 1.

Moldovenii au deschis scorul in minutul 11 prin Platini, dar Calintaru a egalat cu o lovitura de cap in minutul 26.

Iesenii au trecut rapid in avantaj intrucat Sin a punctat doua minute mai tarziu cu un sut din unghi.

Salim Cisse a facut 3-1 pentru gazde cu o reluare din fata portii in minutul 49, iar CSMS Poli Iasi spera in continuare la un loc in playoff.

Dupa acest rezultat, CSMS Poli Iasi ocupa locul 8, cu 30 de puncte, in timp ce Juventus Bucuresti este ultima, cu 9 puncte.

In prima etapa din luna februrie, Juventus se va deplasa la FC Botosani, iar CSMS Poli Iasi la FC Voluntari.