Home >> Sport >> FOTBAL IN LIGA 1, ETAPA A 20-A: ACS POLI TIMISOARA SE IMPIEDICA PE PROPRIUL TEREN IN FATA UNEI CODASE A CLASAMENTULUI

ACS Poli Timisoara a inregistrat doar un rezultat de egalitate in meciul cu Gaz Metan Medias, din etapa a 20-a a Ligii 1.

1-1 a fost scorul intalnirii de pe Bega, disputata pe un teren acoperit de zapada.

Scorul a fost deschis de Octavian Draghici, in minutul 4, in timp ce oaspetii au restabilit egalitatea in minutul 47, prin Bojan Golubovic.

Timisoara rateaza astfel o buna oportunitate de a se apropria de locurile ce asigura prezenta in play-off. Trupa antrenata de Ionut Popa ramane pe locul 9, cu 25 de puncte.

De partea cealalta, Gaz Metan Medias ajunge la 13 puncte si se afla pe pozitia a 12-a.

ACS Poli Timisoara: Straton – Cretu, Bocsan, Melinte, Straut – Artean, Vasvari – Munteanu, Ciucur, Birnoi – Draghici

Gaz Metan Medias: Greab – Popovici, Cristea, Constantin, Busu – Sirghi, Danci, Neagu – Romeo, Buziuc, Olaru.

Arbitru: George Gaman.