Home >> Sport >> FC BOTOSANI, PARCURS IMPECABIL IN LIGA NATIONALA DE FOTBAL

FC BOTOSANI, PARCURS IMPECABIL IN LIGA NATIONALA DE FOTBAL

FC Botosani a obtinut marti cea de-a patra victorie din cinci partide disputate in acest sezon al Ligii 1.

Trupa antrenata de Costel Enache s-a impus cu 1-0, pe teren propriu, in fata celor de la ACS Poli Timisoara, in primul meci al etapei a 5-a.

Unica reusita a meciului i-a apartinut lui Fulop, in minutul 29, cu un sut din cativa metri, venit in urma unei centrari deviate a lui Popa.

In urma acestui succes, Botosani, ramasa in aceasta saptamana fara golgheterul Golofca – transferat la FCSB, se mentine pe primul loc in clasamentul Ligii 1, cu 13 puncte si un golaveraj de 11 goluri marcate si doar 3 primite.

De partea cealalta, Timisoara are 6 puncte si ocupa pozitia a 8-a in acest moment.

FC Botosani: Cobrea – Ungurusan, Miron, Burca, Musat – Tincu, Cucu – Roman, Fulop, Bus – Popa.

Antrenor: Costel Enache.

ACS Poli Timisoara: Curileac – Cretu, Canu, Melinte, Tiganasu – Vasvari, Artean – Munteanu, Croitoru, Mailat – Bud.
Antrenor: Ionut Popa.

Arbitru: Horia Mladinovici.