Home >> Sport >> CRAIOVA A MAI RATAT O SANSA SA AJUNGA LIDER IN LIGA NATIONALA DE FOTBAL

CRAIOVA A MAI RATAT O SANSA SA AJUNGA LIDER IN LIGA NATIONALA DE FOTBAL

Dupa o prestatie modesta, CS U Craiova nu a reusit decat o remiza alba la Chiajna. Etapa continua cu cate 2 meciuri in fiecare zi de sambata, duminica si luni dupa care Campionatul intra in vacanta.

S-a produs un scurt circuit in jocul Craiovei. Care nu mai joaca cu atata convingere ca acum cateva etape. CS U Craiova a ratat sansa de a urca pe primul loc in clasamentul Ligii 1, cel putin pana sambata, dupa ce nu a reusit decat un rezultat de egalitate, scor 0-0, pe terenul celor de la Concordia Chiajna.

Meciul a fost unul sarac in faze de poarta, in prima repriza. Craiova a cerut penalti in debutul meciului, iar pana la pauza cele doua echipe si-au trecut in cont cate o ocazie importanta de a marca.

In partea a doua, partida s-a mai animat, iar ocaziile importante au fost la ambele porti. Scorul a ramas insa neschimbat pana la final.

Dupa acest meci, CS U Craiova ajunge la 37 de puncte si incheie anul pe locul 4, in timp ce Concordia Chiajna aduna 17 puncte si ramane pe locul 12.

Aceasta a fost prima partida din etapa a 21-a a Ligii 1, ultima din acest an. In aceasta runda se vor mai disputa meciurile: