Home >> Sport >> CFR CLUJ ISI CONTINUA MARSUL TRIUMFAL IN LIGA 1

CFR CLUJ ISI CONTINUA MARSUL TRIUMFAL IN LIGA 1

CFR Cluj a invins pe cei de la FC Voluntari, scor 2-0, in ultimul meci al zilei de duminica din Liga 1, in etapa cu numarul 7 a sezonului competitional 2017/2018.

Golurile au fost marcate ambele in prima repriza, de catre Omrani in minutul 5 si Vera in minutul 37.

Omrani a marcat un gol simplu din cativa metri, dupa o centrare pe jos a lui Deac.

Vera a marcat dupa o pasa frumoasa a lui Ovidiu Hoban.

CFR Cluj ajunge la cota 19 puncte in acest moment, la 4 puncte distanta de locul 2 si 3, FCSB si CSU Craiova, cu cate 15 puncte fiecare.

Echipele de start:

CFR Cluj (4-2-3-1): Vatca – Manea, Vinicius, A. Muresan, Al. Vlad – Culio, Hoban, Deac – Omrani, Vera, Nistor.

Voluntari (4-2-3-1): Petrariu – Maftei, Balaur, Popescu, Acsinte – Lazar, Novac – Marinescu, Olteanu – Vodut.

Arbitru: Adrian Cojocaru.