Home >> Sport >> AVEM 2 JUCATOARE CALIFICATE IN SFERTURILE TURNEULUI DE TENIS WTA DE LA HOBART (TASMANIA)

In optimi, sportiva noastra a trecut in doua seturi, scor 6-4, 6-2, de americanca Varvara Lepchenko.

A fost o partida care nu i-a pus probleme deosebite romancei, adversara fiind una pe care Moni a invins-o de fiecare data.

Calificarea in sferturi ii aduce “tricolorei” 60 de puncte in clasamentul WTA si un cec in valoare de 5.900 de dolari.

Mai departe, pentru Monica urmeaza un duel pentru semifinale cu belgianca Elise Mertens, numarul 36 in clasamentul feminin.

Monica Niculescu – Varvara Lepchenko 6-4/ 6-2

Ieri se calificase in sferturile de la Hobart si Mihaela Buzarnescu.