Home >> Sport >> ASTRA GIURGIU ISI INCHEIE DEVREME AVENTURA EUROPEANA

ASTRA GIURGIU ISI INCHEIE DEVREME AVENTURA EUROPEANA

Astra Giurgiu a fost eliminata joi seara in turul trei preliminar al Europa League.

Dupa 0-0 in tur la Giurgiu, trupa pregatita de Edi Iordanescu a fost invinsa cu 1-0 de Olexandria, in returul din Ucraina.

Fosta campioana a Romaniei a parut ca o formatie fara vlaga, trimitand primul sut pe spatiul portii tocmai in minutul 73.
Unicul gol al partidei a fost marcat in minutul 42 de Zaporozhan, dintr-un penalti obtinut in urma unei greseli a lui Polczak.

Cu 1-0 la general, Olexandria merge in playoff-ul Europa League, in timp ce aventura reprezentantei noastre se incheie aici.