Home >> Sport >> ASTRA GIURGIU INVINGE LA SCOR REVELATIA ULTIMULUI SEZON DIN LIGA NATIONALA, ACS POLI TIMISOARA

Astra Giurgiu a reusit sa se impuna la scor de neprezentare, 3-0, in fata celor de la Poli Timisoara in ultima partida din runda a treia.

Golurile giurgiuvenilor au fost marcate de Polczak, cu o lovitura de cap puternica, si Ionita, cu un sut din prima din interiorul careului, ambii marcand in prima repriza intr-un interval de trei minute. Balaure a “inchis tabela” in repriza secunda, trimitand in plasa dupa ce Le Tallec a trimis superb de la 11 metri.

Invinsi categoric, banatenii au avut si ei ocazii mari. In prima repriza, Canu a lovit transversala cu o lovitura de cap, pentru ca in partea secunda sutul lui Doman fiind respins de Pitian din fata portii goale.

Victoria cu Poli ii urca pe “astrali” pe un loc de play-off, echipa decimata de plecari in aceasta vara parand ca se va implica din nou in lupta pentru cupele europene.

Astra Giurgiu – ACS Poli Timisoara 3-0 (Polczak ’21, Ionita ’23, Balaure ’53)

ECHIPELE DE START

Astra: Iliev – Belu, Bejan, Polczak, Al. Stan – Mrzljak, Poljak – Al. Ionita, Vinicius, Balaure – Le Tallec

Poli: Straton – Cretu, Melinte, Canu, Tiganasu – Artean, Vasvari – Ciucur, Soljic, Birnoi – Bud