Home >> Sport >> ACADEMIA RAPID – CS DINAMO 2-0 IN LIGA A 4-A, SERIA BUCURESTEANA

ACADEMIA RAPID – CS DINAMO 2-0 IN LIGA A 4-A, SERIA BUCURESTEANA

Academia Rapid a invins CS Dinamo intr-un joc care a amintit de marile derbiuri care se consumau altadata in prima liga din Romania, cu o galerie superba a gazdelor, cu peste 5000 de fani prezenti.

A fost un derbi care s-a jucat in etapa cu numarul 3 din Liga 4, iar scorul a fost 2-0 pentru giulesteni, cu goluri marcate de Goge si Badita, in minutele 59 si 77.

Goge a ratat si un penalti in minutul 7 pentru Academia Rapid.

Jocul disputat in Giulesti a avut parte de o atmosfera senzationala, cu peste 5000 de fani fierbinti care au amintit de marile meciuri Rapid – Dinamo de pe timpuri. Echipa din Grant duce o lupta sustinuta cu CSA Steaua pentru promovarea la finalul campionatului in Liga a 3-a. Doar o echipa promoveaza la finalul actualei editii de campionat.