Home >> Sport >> A INCEPUT TURNEUL WTA DE LA NEW HAVEN. ANA BOGDAN A OBTINUT CEA MAI IMPORTANTA VICTORIE DIN CARIERA

Ana Bogdan a obtinut cea mai importanta victorie din cariera in primul tur al turneului de la New Haven (SUA).

Sportiva noastra, aflata pe locul 127 in clasamentul WTA, a invins-o pe rusoaica Elena Vesnina (locul 18 WTA), dupa o partida foarte intensa.

Scorul final a fost 7-5, 7-5 in favoarea sportivei noastre, dupa doua ore si un minut de joc.

Elena Vesnina era considerata favorita numarul 5 de la New Haven.

Pentru Ana Bogdan aceasta a fost cea mai importanta victorie din cariera.

Prin acest succes, Ana Bogdan si-a luat revansa in fata Vesninei, dupa eliminaea de la Australian Open 2017.

In turul doi, Ana Bogdan o va intalni pe invingatoarea dintre Lesia Tsurenko si Kristen Flipkens.